Zaznacz stronę

Dzisiaj obserwujemy naprawdę często różnego rodzaju skoki technologiczne. Wyjdźmy choćby od miniaturyzacji, która jeszcze kilka lat temu była trendem dominującym. Gdy spojrzeć na kolejne modele telefonów od Samsunga czy Apple, szybko zauważymy, że teraz już miniaturyzacja nie jest do końca wiodącym trendem. Przeciwnie. Generalnie rzecz biorąc, mamy do czynienia z taką tendencją, w której naprawdę będziemy w stanie mega mocno odczuć, że trendy się zmieniają. W gruncie rzeczy, z drukowaniem trójwymiarowym jest bardzo podobnie. Kiedyś było to uważane za technologię nierealną, dostępną jedynie na jakichś mocno inspirowanych futuryzmem filmach. Tymczasem, drukarki 3D coraz lepiej mają się na rynku i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się w najbliższym czasie odwrócić. Dokładnie tak. Wystarczy choćby spojrzeć na to, jak mocno rozwija się dzisiaj wachlarz dostępnych modeli. Nie ma wątpliwości, że kierunek ten będzie się utrzymywać.

druk w 3d yoda

Zasadniczo, mamy do zaproponowania wiele opcji. Od najprostszych modeli, przez różnego typu inne. Bardziej zaawansowane i przystosowane do naprawdę mocno skomplikowanych prototypów i innych wytworów. No i teraz przejdźmy do kluczowego w tym wpisie pytania. Czy rzeczywiście jest tak, że wystarczy kupić drukarkę i po prostu można zacząć działać? Zdecydowanie nie, więc jeżeli mamy do czynienia z takim podejściem, warto je zmienić zanim wydamy kasę. Bo tak naprawdę, kupimy drukarkę, która będzie po prostu stała i do niczego się nie przyda. Ogólnie mamy do czynienia z tendencją, w której zakup drukarki jet krokiem, który winien być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Technicznym i merytorycznym. druk w 3dChodzi tutaj chociażby o to, by zainteresować się procesem modelowania w 3D. jeżeli mamy do czynienia z podejściem opartym o to, żeby po prostu, od razu działać, to mamy problem. Merytoryczne podejście do tematu jest tu kluczowe. A merytoryka mówi jasno – drukowanie z użyciem drukarek 3D jest procesem czasochłonnym. Wszystko wynika stąd, że choć owszem, cały czas rozwija się dostępne drukarki, mamy do czynienia z koniecznością absolutnie perfekcyjnego opanowania robienia modeli. No chyba, że ktoś chce to zlecić zewnętrznie. Jasne. Też można, ale to jednak spory koszt. W gruncie rzeczy ważne jest to, by angażować się w cały proces. Dzięki temu bowiem, będziemy mogli znacznie prościej poruszać się po świecie druku 3D.

druk 3d

Warto zapamiętać – trzeba dobrze poznać konkretny model i zasadę działania. Poza tym, sprawdzić konkretnie to, jaki materiał może być wykorzystywany przy realizowaniu  modeli z konkretnego materiału. Warto też podkreślić jedno – drukarka 3D to nie jest technologia kosmiczna. Jednak złożoność działania takich urządzeń, wymaga zdecydowanie konkretnego podejścia i konkretnego zaangażowania w kwestii konkretnych rozwiązań, jakie chcemy osiągnąć. Drukowanie w 3d jest bardzo przyszłościowe, warto śledzić tę technologię, bo drzemią w niej ogromne możliwości biznesowe oraz finansowe. Dobrze trzymać rękę na pulsie, bo to naprawdę świetne rozwiązanie.